hepsiciyiz fun clubu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hepsiciyiz fun clubu

hepsi fun clubu

AnasayfaPorTaLGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Untitled Document
Nasrettİn Hoca Fıkraları Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

Yaş : 44 Kayıt tarihi : 25/10/08 Mesaj Sayısı : 118 Nerden : istanbul
MesajKonu: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:34 pm

Bir gün Nasrettin Hoca`nın evine iki kişi gelmiş.
"Aramızda bir anlaşmazlık çıktı"demişler.
Biri derdini anlatmış, Nasrettin Hoca haklısın demiş.
Diğeride derdini anlatmış. Nasrettin Hoca onada haklısın demiş.

O sırada çayları vermekte olan Karısı atlamış,
"Bu nebiçim şey Hoca! ikisine de haklısın dedin?"
Hoca bi an düşünmüş ve karısına dönüp :
"neyapalım hanım sen de haklısın" demiş.
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:34 pm

alma

Bir gün nasrettin hoca elma satıyormuş.her gittiğinde alma alma diyormuş.herkeste elmadan bahsetiyor sanmışlar.

ve bir adam gelip bir kilo almış ve elmalar çürük çıkmış.

adam gelip hocam bu elmalar çürük demiş.
hoca ben sana demedimmi alma alma
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:34 pm

katır

Nasrettin Hoca bir gün katıra binmiş. Hayvan oldukça hızlı gidiyormuş. Hoca da onu tutamıyor, durduramıyormuş. Bu gören bir tanışı:
-Hocam, demiş, böyle ivedi ivedi ne yana?
-Katır nereye giderse o yana...
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:35 pm

üzüm

Akşehirde otururken,Nasrettin Hoca'nın evine,dostlarından biri konuk olarak gelmiş. Nasrettin Hoca bu konuğuna çeşitli yemekler hazırlatarak ikramlarda bulunmuştu. Tam yatacakları sırada, durmaksızın yemek yiyen bu obur konuk,bir mâni söylemeye başlamıştı:
"Bizim iller,bizim iller,
Yatarken üzüm yerler..."

Nasrettin Hoca,konuğun ne demek istediğini hemen anlamıştı. Ona bu saatte üzüm ikram etmeyi uygun bulmadığı için, hemen bir karşı mâni söyledi:
"Bizde böyle adet yoktur,
Saklarlar da güzün yerler..."
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:35 pm

uyku

Bir gün Nasreddin Hoca sehire gelip, bir arkadasiyla birlikte handa kalmis. Gece yarisi arkadasi sormus :

-Hocam, uyudunuz mu?

-Buyurun birsey mi var?

-Biraz borç para isteyeyim demistim.

Nasreddin Hoca derhal horlamaya baslayip:

-Ben uyuyorum! demis
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

sen düşün
Nasreddin Hocanin bir gün karisi ölmüs.Bir ay sonra kocasi ölmüs dul bir kadinla evlenmis.Evlendigi kadin Hoca ya sürekli eski kocasini anlatiyormus.Yine bir gün yatakta kocasini anlatiyordu.Işte benim kocam şöyle yapardi,böyle yapardi...Hoca sinirlenmis ve kadina bir tekme atmis ve kadinyere düşmüş.Kadin sormuş aman hoca niye attin beni.Hocaninda cevabi hazir:

-Eee yatakta bi sen yatiyosun bi ben bide eski kocan üçümüz sigamadik sende düştün..
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:36 pm

9 mu 10 mu ?
Hoca bir gün köyden eşekleri almış şehre satmaya gidiyormuş.Eşeğin birisine binen hoca ikide bir eşekler kaybolmasın diye sayarmış.Yine sayacağı zaman altındaki eşeği saymayarak 9 eşek olduğunu görmüş.İnmiş eşekten yine saymış bu sefer 10�muş.Hoca şaşırmış ve ;
-9 mu 10 mu kara verin artık ! demiş
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:36 pm

nasrettin hoca ve burclar

hocaya bır gun sormuslar : hocam burcunuz nedir?
hoca:teke demiş
ahali:tekee diye bir burç yoktur ki demış
hoca:60 yıl once doğduğumda bırcum oğlaktı 60 yıl sonra buyudu teke oldu demıs
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:37 pm

sadaka

Dilenci: "Hocam Allah rızası için az bir sadaka verir misin ?" Hoca: "Az vermek şanımdan değildir."
Dilenci: "O halde çok verin."
Hoca: "O da senin şanından değildir."
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:37 pm

rüzgarın attıgı adam

Hoca bir gün boş bir bostana dalar yolar temizler bostanda ne varsa marullar patlıcanlar salatalar. Doldurur bir çuvala tıka basa tam yükü yüklenecekken Çam yarması bir adam peyda olur herif der ne arıyorsun burada hoca bir düşünür ve cevabı bulur Der ki:

-Dün bir rüzgar çıkmıştı ya o attı beni buraya
-Demek seni buraya atan rüzgar peki ya bu patlıcanlar marullar onları da hep rüzgarmı kopardı

-Evet biraz fazlaca esiyordu beni öteye beriye savurdu neye uğradığımı bilemedim bari şunlara tutunayımm dedim neye tutundum sa elimde kaldı.

Bunun üzerine bostancı kızar:

-Peki çuvala koyan da mı rüzgar söyle kim doldurdu çuvala bunu?
Hoca tatlı tatlı kaşır burnunu
sonra döner der ki:
-ilahioğlum işte ben de onu düşünüyorum ya...

OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

şakadan hoşlanmam.................

Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da ...
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:38 pm

namaz

Nasreddin Hoca abdest alırken, bir ayağına su yetmemiş.Namaz kılarken de bir ayağını yukarı kaldırarak namaz kılmış.Bunu gören cami cemaati :
-Hocam bu nasıl namaz? diye sormuş.
Nasreddin Hoca :
-Bir ayağı abdestsiz namaz, diye cevap vermiş.
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:38 pm

baklava

Hoca aksamleyin eve dogru yururken, baklava seven bir koyluyle karsilasir.
-Hoca, kisa bir sure once bir adam buyuk bir tepsi baklava goturuyordu...
-Beni ilgilendirmez!
-Fakat adam tepsiyi sizin eve goturuyordu.
-O zaman seni ilgilendirmez!
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

sıkarken öldü...........

Nasrettin hoca bir gün yolun kenarında kedisini yıkıyomuş.Yoldan geçen arkadaşı hocaya:
-Hocam kediyi yıkama ölür.
demiş.Hoca aldırış etmemiş ve yıkamış.Arkadaşı dönüşte hocayı tekrar yolun kenarında görmüş.Kedi ölmüştü. adam:
-Hocam ben size kediyi yıkamayın ölür demedimmi? demiş.Hoca:
-Ben kediyi yıkarken ölmediki sıkarken öldü demiş.
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:39 pm

ya tutarsa.........

Hocanin cani bir gün sarma çeker.Ama elinde yogurt bakraçlari anasi da aglamis ne yapim ne yapim derken aklina göl gelmis.Gelmis gölün kenarina,atmis bakraçlari kenara çikarmis sarmis sigarasini hafif hafif demleniyor.Sonra birden bekçinin düdügünü duymus. Eyvah simdi yandik derken aniden atmis sarmayi bakracin içine sonrada bakraci tutmus göle dökmeye baslamis.O esnada bekçide yaninda bitivermis.Bakmis bakmis anlamamis sonra hocaya sormus ne yapiyorsun diye.Hocada görmüyor musun yogurt mayaliyorum demis. bekçi kahakahalar içinde ilahi hoca koca göl hiç maya tutar mi demis.Hocada ya tutarsa diye cevap vermis.Sonra bekçi ilahi hoca diyip güle güle yoluna devam etmis.Hoca hem keyfine hem yogurda yanarken bekçinin arkasindan bakip simdi bu salak herkese anlatir demis
OGUZ_BOY
Üye
Üye
OGUZ_BOY

MesajKonu: Geri: Nasrettİn Hoca Fıkraları Nasrettİn Hoca Fıkraları Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:39 pm

söyle bari..

Hoca ormana gitmiş.Oturmuş bir dalın üstüne, başlamış kesmeye.Aşağıdan geçen bir yolcu Hoca'ya seslenmiş:- Be adam! İnsan oturduğu dalı keser mi ? Şimdi düşeceksin.Hoca adama aldırmamış; işine devam etmiş.Az sonra dal kırılmış.Hoca, cumburlop düşmüş.Düştüğü yerden perişan seslenmiş:
-Düşeceğimi bildin ne zaman öleceğimi de söyle bari
Nasrettİn Hoca Fıkraları Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası